• PDF
  • Drukuj
  • Email

Fundacja ARKA im. Józefa Wilkonia serdecznie zaprasza na Festiwal Pięknej Książki pt. „Piaseczno – Ludzie – Książki 2017”, który odbędzie się 16 września 2017 roku na Rynku w Piasecznie. Partnerami Projektu są Centrum Kultury w Piasecznie, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie i Polski Związek Głuchych. Projekt uzyskał dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2017.

Wyświetl plakat

To druga edycja Festiwalu poświęconego książce artystycznej, na której wartość składa się tekst, ilustracja, typografia, poziom edycji. Ze swoimi publikacjami zaprezentuje się dwadzieścia wydawnictw z całej Polski. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z literaturą dla dzieci i dorosłych w wyjątkowych, pięknych wydaniach oraz okazje do bezpośrednich spotkań z autorami, ilustratorami, grafikami i ludźmi związanymi z książką. Będą to: Sigutė Chlebinskaitė – litewska graficzka, laureatka „Prix Octogone”; Katarzyna Montgomery – dziennikarka, Manula Kalicka - pisarka, Małgorzata Strękowska-Zaremba autorka książek dla młodzieży, Józef Wilkoń – ilustrator o światowej renomie, Człowiek Roku 2016 wg „Magazynu Literackiego Książki”.

Program obejmuje także trzy koncerty: poezji śpiewanej w wykonaniu Magdy Umer, muzyki hiszpańskiej i latynoskiej zespołu "Solo tres" w składzie Beatriz Blanco (śpiew), Leszek Potasiński (gitara), Marek Walewander (gitara) oraz Teatru N.O.R.A składający się z przebojów musicalowych. Wiktor Zborowski przeczyta fragmenty „Pana Tadeusza” oraz „Don Kichota”, które posłużą jako inspiracja do warsztatów malarskich. Dla najmłodszych zaoferujemy spotkanie z Konradem Modzelewskim pt. „Magia książki”, połączone z pokazem i konkursem dotyczącym wątku magii w książkach. Podczas imprezy będzie możliwość skorzystania z plenerowej czytelni bibliotecznej.

W tym roku dzięki współpracy z Polskim Związkiem Głuchych spotkania i wydarzenia będą prowadzone z tłumaczeniem na język migowy.

FPK „Piaseczno - Ludzie - Książki” to także przedsięwzięcia o większym zasięgu czasowym oraz przynoszące trwały, materialny efekt. W Centrum Kultury w Piasecznie zagości na trzy tygodnie wystawa ilustracji Józefa Wilkonia do „Don Kichota” Cervantesa. Ekspozycji towarzyszyć będzie katalog „Podróż z Don Kichote”. Ukaże on trwający kilkadziesiąt lat proces twórczy nad ilustracjami inspirowanymi wybitnym tekstem literackim. Zostanie opublikowana druga uzupełniona edycja „Literackiej Mapy Piaseczna”, opracowania poświęconego związkom Piaseczna z książką.

Wydawnictwa będą rozdawane bezpłatnie uczestnikom Festiwalu, a po jego zakończeniu zostaną udostępnione w miejscowych bibliotekach.

Festiwalowi towarzyszy wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci m.in. warsztaty, konkursy z nagrodami.

Festiwal objęty jest patronatem honorowym: Starosty Piaseczyńskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno oraz Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

 

Jubileusz 70 lat PZG

Przejdź do zakładki

Naciśnij aby przejść na stronę projektu

Projekt realizowany jest w ramach programu „Obywatele dla demokracji”, finansowanego z funduszy EOG.
Realizatorem projektu jest Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki

HIV i AIDS informacje w PJM

Naciśnij aby przejść na stronę.

Zagrożenia w internecie

Masz problem z alkoholem?

Przejdź na stronę

Wsparcie w rozwiązywaniu problemów alkoholowych
PARPA także w języku migowym

Raport RPO

Edukacja Głuchych. Naciśnij aby przeczytać.

Raport RPO

Sytuacja osób Głuchych w Polsce. Naciśnij aby przeczytać.

Głusi w urzędach

Naciśnij aby otworzyć

Polish Association of the Deaf

HiszpaniaUKRosjaNiemcy

Patronat / Partnerzy

Naciśnij aby przejść do zakładki

Sponsorzy

Naciśnij aby przejść do zakładki

Przejdź do naszego Facebooka

Kursy i Certyfikacja języka migowego

Aktualne informacje dot. kursów oraz certyfikacji znajdują się w zakładce CEJM i na stronie www.cejm.info.pl

Świat Ciszy

Zapraszamy na stronę kwartalnika

www.swiatciszy.pl

Projekty:


AKTYWNA MŁODZIEŻ MIESZKA W WARSZAWIE - Edycja VI

Naciśnij aby przejść do zakładki


4 KROKI

Naciśnij aby przejść do projektu


4 KROKI-ZACHÓD

Naciśnij aby przejść do projektu


Monitoring wdrażania Konwencji

Przejdź na stronę

Dostępność inwestycji

Naciśnij aby przejść do zakładki

NBP nie wyklucza

NBP nie wyklucza

Konstytucja RP w języku migowym


godło polskie

Dla słyszących

Naciśnij aby obejrzeć całość