Polski Związek Głuchych w ramach projektu „Dostępna administracja publiczna – szkolenia dla kadry” prowadzi rekrutację na dwudniowe, bezpłatne szkolenia.
W szkoleniu mogą wziąć udział pracownicy/e jednostek administracji publicznej, którzy w codziennej pracy zajmują się organizacją wsparcia oraz samym wsparciem dla klientów z niepełnosprawnościami, maksymalnie 5 osób z jednej instytucji. Uczestnicy powinni być z jednostek:
- w których dokonano przeglądu zadań w ramach projektu „Monitoring działań jednostek administracji rządowej i samorządowej pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami”,
- dla których po monitoringu wpisano rekomendacje prowadzenia szkoleń.
Szkolenia są BEZPŁATNE i dotyczą tematyki z zakresu dostępności oraz równości szans dla osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy/-czki Projektu zdobędą wiedzę, umiejętności, a także bardzo ważną świadomość na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami. Poznają także zasady, jakimi powinni się kierować w codziennej pracy by tworzyć środowisko równych szans oraz przestrzegać zasad Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami.
Uczestnikom szkolenia zapewniamy pełne wyżywienie, nocleg oraz materiały szkoleniowe. Osobom z jednostek mieszczących się na terenie Warszawy, nie przysługuje nocleg. Pokrywamy koszty związane ze szczególnymi potrzebami uczestników (tłumacz języka migowego, materiały w druku powiększonym, inne). Koszt przejazdu na szkolenie pozostaje po stronie uczestnika lub jednostki delegującej pracowników na szkolenia.
Czas trwania szkolenia: 2 dni
Liczba uczestników na szkoleniu: 8-12
Zgłoszenia na szkolenia:
Dorota Walewska, e-mail: dorota.walewska@pzg.org.pl
Szkolenia organizowane są na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w ramach projektu „DOSTĘPNA ADMINISTRACJA PUBLICZNA – SZKOLENIA DLA KADRY”, realizowanego w partnerstwie przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego, Polski Związek Głuchych oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Projekt dofinansowany z środków UE, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Oś priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”. Nazwa Działania 2.6 Wysoka, jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych.